Milo na Clam Live!

O prázdninách jsme si užili super atmosféru festivalu Clam Live v rakouském Klamu. Podium je tady umístěno v kopcovité krajině hned pod místním hradem, v blízkosti hradního pivovaru.

Kromě nádherného okolí se ale bylo na co dívat, a hlavně co poslouchat, i přímo na podiu, kde se v průběhu měsíce vystřídala taková jména jako Brian Adams, Bob Dylan, James Blunt, 30sec to Mars a další. Vždycky mě mile překvapí, jak pohodová je komunikace s takovými kapelami, které už toho mají za sebou opravdu hodně. Občas samozřejmě musíte některé věci předělat tak, jak si to muzikanti přejí, vše znovu přenastavit a našumět, ale když to uděláte s úsměvem, můžou i koncerty pro několik desítek tisíc lidí proběhnout v pohodě a bez stresu; kecám :-), nějaký ten nenadálý jev, který zahraje na nervy, se vždycky objeví, ale důležité je být připravený…

K tomu je ale samozřejmě nutné, aby všechno fungovalo jak má a to za každého počasí. Takže když přijde přívalový déšť nebo opravdu silný vítr a je nutné zajistit PAčko, oceníte, že je Milo opravdu pořádný kus hardwaru a hraje pořád dál, jako by se nechumelilo (někdy doslova).  Co musí všecko vydržet basovky, to opravdu obdivuju. Válejí se v blátě, lidi do nich lijí nejrůznější tekutiny, nebo hůř, stojí v cestě řece, která vznikne pod podiem po jednom z vydatných dešťů.

Jeden z takových přívalových dešťů například dokázal pěkně potrápit noc před koncertem Jamese Blunta, kdy vzniklé potoky vody natolik podemlely zeminu, na které stála stage, že se stage musela částečně rozebrat, musel přijet obří jeřáb, který ji nadzvednul a přidržel a půda pod ní se musela srovnat a zpevnit zpět do původního stavu. Takže adrenalin i na tak pohodovém festivalu opravdu nechybí.


Napsat komentář